Nalewka Bursztynówka – lecznicze właściwości naturalnego eliksiru, gotowy przepis

nalewka-bursztynowa

Nalewka z bursztynu jest jednym z naturalnych preparatów, które są bardzo cenione za swoje prozdrowotne właściwości i zdolność do łagodzenia różnych dolegliwości. Badania naukowe potwierdzają lecznicze właściwości bursztynu, które są zawarte w nalewce.

Przygotowanie bursztynówki jest proste, a jej zakres działania jest bardzo szeroki. Dowiedz się, jakie korzyści przynosi nalewka z bursztynu, jak ją przygotować oraz jak stosować.

Bursztyn bałtycki, zwany także jantarem, jest bogaty w wiele cennych związków, które pochodzą z żywicy, z której się składa. Wśród tych związków znajdują się m.in. kwas bursztynowy, magnez, potas, żelazo, wapń, krzem, fenole, terpeny oraz kwasy karboksylowe. Dzięki temu bursztyn bałtycki posiada wiele wartościowych właściwości, które mogą mieć pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

Już w czasach starożytnych znano i ceniło się prozdrowotne oraz lecznicze właściwości bursztynu. W przeszłości stosowano go w całości, ponieważ przypisywano mu magiczne właściwości. Uważano, że działa on jak talizman, chroniąc przed chorobami i nieszczęśliwymi wypadkami. Co więcej, wierzono w jego działanie przeciwbólowe oraz uspokajające. W przypadku problemów ze snem, zalecano umieszczenie sproszkowanego bursztynu pod pościel.

Tradycyjnie bursztyn stosowano do leczenia problemów z sercem, bóli reumatycznych oraz chorób układu nerwowego. Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym, produkty zawierające bursztyn (takie jak kremy i maści) znajdują zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń skóry, przyspieszając gojenie ran i owrzodzeń.

Na co pomaga nalewka Bursztynówka

Na ból głowy

Aby złagodzić ból głowy, możesz wcierać nalewkę na skronie, okolice uszu i nosa, a także na przeguby rąk. Jeśli odczuwasz także bóle mięśni, nacieraj bolące miejsca trzy razy dziennie.

Na gorączkę

Aby obniżyć gorączkę, niewielką ilością nalewki możesz nacierać klatkę piersiową oraz plecy.

Na grypę

W przypadku grypy, zaleca się picie herbaty z dodatkiem 3 kropli nalewki bursztynowej każdego dnia.

Na katar

Aby złagodzić katar, można nacierać okolice nosa i nozdrza dwukrotnie dziennie.

Tarczyca

Aby pomóc w przypadku chorób tarczycy, zaleca się nacieranie szyi i mostka nalewką bursztynową dwukrotnie dziennie. Ponadto, można trzymać pod nosem tampon z waty nasączony nalewką i wdychać powietrze przez nos, a wydychać przez usta. Osoby z chorobami tarczycy mogą również nosić korale z surowego bursztynu.

Nadciśnienie

Aby pomóc w przypadku nadciśnienia, zaleca się rozpuszczenie 3-10 kropli nalewki bursztynowej w 1/2 szklanki wody i picie tego roztworu każdego ranka przed posiłkiem. Rozpocznij kurację od 3 kropli, a w kolejnych dniach zwiększaj ilość do 10 kropli, a następnie każdego dnia zmniejszaj o jedną kroplę, aż wrócisz do 3 kropli. Cykl należy powtórzyć 6 razy, wykonując 10-dniową przerwę między nimi.

Arytmia i bóle serca

W przypadku arytmii i bólów serca, zaleca się nacieranie bolących miejsc nalewką z bursztynu, takimi jak klatka piersiowa, okolica mostka, skóra pod pachami oraz kręgosłup. Ponadto, można codziennie pić herbatę z 3 kroplami nalewki.

Biegunka

Aby pomóc w przypadku biegunki, należy rozpuścić 10 kropli nalewki bursztynowej w 125 ml szklance ciepłej wody i wypić.

Płukanie jamy ustnej

Nalewkę bursztynową można rozcieńczyć z wodą i stosować do płukania jamy ustnej w przypadku schorzeń błony śluzowej, takich jak afty, nadżerki, ból gardła spowodowany infekcją, ropne zapalenie migdałków, paradontoza oraz ropne zapalenie dziąseł.

Przepis na nalewkę bursztynową:

Składniki:

  • 50g bursztynu;
  • 0,5 l 95% spirytusu.

Sposób przygotowania:

  1. Bursztyn umyj w gorącej wodzie.
  2. Umieszczaj bursztyn w szklanym słoju.
  3. Zalej bursztyn 0,5 l 95% spirytusu.
  4. Odstaw w ciemne miejsce.
  5. Co kilka dni wstrząśnij zawartością słoja.
  6. Po upływie 2 tygodni nalewka będzie gotowa do użycia.

Uwaga: Przed użyciem nalewki należy upewnić się, że jest się nie uczulonym na bursztyn i spirytus.

Read Previous

Przepis na Mleko z Babką Lancetowatą

Read Next

Słonecznik, jakie ma właściwości lecznicze?

Most Popular