Piekarnia ukarana grzywną w wysokości 4 547 400 złotych po tym, jak pracownik stracił rękę

Pracownik piekarni musiał mieć amputowaną rękę po tym, jak zaplątała się w przemysłowy mikser do żywności.

Lee Simpson wyjmował składniki nadzienia z miksera w zakładzie David Wood Baking Limited w Sheerness w hrabstwie Kent w Wielkiej Brytanii, kiedy jego prawa ręka i ramię zostały wciągnięte do maszyny.

Simpson, który miał wtedy 26 lat, musiał chirurgicznie usunąć rękę. Stwierdził że od tego czasu przez wypadek jego życie bardzo się skomplikowało a on sam stał się zależny od innych część.

Dochodzenie zostało przeprowadzone przez Health and Safety Executive (HSE) po incydencie, który miał miejsce we wrześniu 2021 r. w fabryce przy Dorset Road w Sheerness, gdzie piekarnia produkuje bułki z kiełbaskami, quiche i inne produkty spożywcze.

Badacze HSE stwierdzili, że środki zapobiegające kontaktowi z ruchomymi częściami były nieskuteczne, ponieważ osłony miksera nie założone po czyszczeniu. Odkryli również, że z powodu problemu z systemem blokującym mikser nadal działałby bez zamontowanej przedniej osłony, narażając pracowników na niebezpieczeństwo podczas obsługi.

Firma David Wood Baking Limited przyznała się do naruszeń przepisów dotyczących “dostarczania i użytkowania sprzętu roboczego z 1998 r., rozporządzenie 11 ust. 1 lit. b” i została ukarana grzywną w wysokości 858 000 GBP (4 547 400 PLN )oraz nakazano jej zapłacenie kosztów w wysokości 8 000 GBP w sądzie Folkestone Magistrates Court 21 grudnia 2022 r.

Inspektor HSE, Joanne Williams, powiedziała, że ​​znaczna część wszystkich wypadków w miejscu pracy miała miejsce z powodu źle chronionego sprzętu, a maszyny i instalacje powodują 30% śmiertelnych obrażeń i ponad 10% poważnych obrażeń w przemyśle spożywczym.

W tym przypadku był to incydent całkowicie możliwy do uniknięcia, spowodowany brakiem wdrożenia przez firmę bezpiecznych systemów pracy i brakiem identyfikacji zagrożeń.

Gdyby firma zapewniła, ​​sprawne zabezpieczenia blokad w mikserze, maszyna nie mogłaby być używana bez osłony i nie doszłoby do tego strasznego wypadku.

źródło: https://bakeryinfo.co.uk/

Read Previous

Sałatka Stonehenge prosta i idealna na Święta i Sylwestra

Read Next

Jak wybrać świeżą mąkę?

Most Popular